یک فیل دیدنی

مشخصات
کارگردان: 
ژانر: 
زمان: 
۱۰۰دقیقه
کشور سازنده: 
بازیگران: 
خلاصه داستان: 

در جنگلی در آفریقا رئیس گله فیل ها صاحب فرزندی می ‌شود که همه انتظار دارند جانشین رئیس گله باشد، اما برخلاف تصور همه «شادفیل» بسیار دست و پا چلفتی است و هیکل گنده‌اش همیشه سبب تخریب و خرابکاری می ‌شود.

امتیاز داوران: 
بدون رای
امتیاز کاربران: 
بدون رای
یادداشت

فیلشاه قصۀ زندگی شادفیل کوچکی است که قرار است جانشین پدرش شود، اما چلفتی‌تر از این حرف‌هاست. معجزۀ بزرگ اصحاب فیل و حملۀ ابرهه به خانۀ خدا در سال میلاد رسول‌الله (صل‌الله‌علیه‌وآله) در قالبی جذاب و کودکانه تصویر می‌شود. قصه از منظری نو به این حقیقت تاریخی می‌پردازد و کاملاً مناسب حضور کودکان و خانواده‌هایشان پای این ساختۀ زیباست. گرایش به نقل قصه‌های قرآنی در قالب پویانمایی‌هایی با مخاطب کودکان و نوجوانان، بسیار پسندیده و درخور تحسین و تشکر است.

فیلشاه تصویری استثنایی ندارد، ولی طراحی‌های جذابی دارد. گفت‌وگوهایش کودکان را به وجد می‌آورد. صدای دوبلورها شیرین و مناسب شخصیت‌هاست. اتفاقات فیلشاه در تخیل کودکانه می‌گنجد و سیر حوادثش آن‌قدری بامزه است که آنان را مشتاق به پیگیری‌اش کند. حرف‌های گنده‌گنده نمی‌زند و با شیوۀ قدیمی قصۀ حیوانات (fable)، مخاطبی عمومی دارد. دیدن فیلشاه لحظات و درس‌های خوبی برای هر کودک و نوجوان دارد.

نمایش بیشتر
امتیاز امتیاز بدهید
نقد کامل
نقد کاربران (۰)
تصاویر مرتبط (۰)
فیلم های مرتبط (۰)