به همین سادگی؟!

مشخصات
خلاصه داستان: 

داستان روایتگر زنی خانه دار است که این زندگی او را خسته و افسرده کرده است و تصمیمی می گیرد.......

امتیاز داوران: 
بدون رای
امتیاز کاربران: 
بدون رای
یادداشت

«به همین سادگی» داستان زن سنتی و منفعل ایرانی است که با داشتن دو فرزند و یک همسرِ پرکار، احساس تنهایی می‏کند و اگر چه همسایه‏‏ ها و دوستان قدیمش قدرش را می‏دانند ولی نزدیکان، او را نمی‏فهمند و برای همین می‏خواهد زندگی‏ اش را ترک کند و بگذارد و برود؛ به همین سادگی!
رضا میرکریمی که به نماد کارگردانان مثبت‏ اندیش و خانواده ‏دوست ایرانی معرفی شده است، در این فیلم نیز مثل فیلم «دختر»ش زن ایرانی را مظلوم و آرام، و مرد را ظالم و بی ‏توجه ترسیم می‏کند تا به سنت «زن‏ستایی و مردستیزی» فمینیست ‏ها وفادار باشد. فرق او با امثال اصغر فرهادی این است که آخر فیلم‏‏هایش «پذیرفتن وضع موجود» را تجویز می‏کند در حالی که فرهادی تیشه به ریشه گذشته می‏زند.
شاید منطقی باشد که در این آشفته بازار سینمای خانواده، آثار میرکریمی گل ‏کند و تقدیس ‏شود. اما باید پرسید این چه خانواده‏ای است که دختر مادر خود را به اتاقش راه نمی‏دهد و پسر در حد خوردن کیک هم از مادر تبعیت نمی‏کند و مرد هم او را فقط برای تخت خواب می‏خواهد؟ دغدغه حفظ خانواده میرکریمی برای همه ما مقدس است ولی به نظر می‌رسد که افق‌های روشن‌تری هم وجود دارد، هر چند سینمای ایران از آن افق‌ها خیلی دور است...

نمایش بیشتر
امتیاز امتیاز بدهید
نقد کامل
نقد کاربران (۰)
تصاویر مرتبط (۹)
فیلم های مرتبط (۰)